WHATSAPP KULLANICILARI DİKKAT!

WHATSAPP KULLANICILARI DİKKAT!
19 Nisan 2021

Kısa süre önce sahte Netflix uygulamasıyla bulaşan, Whatsapp üzerinden mesajlarla yayılan virüs ortaya çıkmıştı. Şimdi WhatsApp kullanıcılarını hedef alan başka bir zararlı yazılım keşfedildi. Bu yeni virüs WhatsApp hesabının elden gitmesini geçin, telefonun kontrolünü ele geçiriyor. Güvenlik uzmanları yeni tehlikeye karşı kullanıcıları uyardı!

Whatsapp'a daha önce bahsedilmemiş yeni özellikler eklediğini ve uygulamanın yeşil temasını pembeye çevirdiğini iddia eden WhatsApp güncellemesi ortaya çıktı. Aslında böyle bir güncelleme yok. Virüslü bağlantı içeren WhatsApp mesajı var.

Güvenlik uzmanları yaptıkları açıklamada, WhatsApp'ın böyle bir güncellemesi olmadığını ve kullanıcıların mesajda yer alan bilinmeyen tuzak bağlantılara tıklamaması gerektiğini söyledi.

Uzmanlara göre güncelleme gibi görünen zararlı yazılım telefonu saldırılara açık hale getiriyor. Siber suçlular kullanıcının hem WhatsApp hesabını hem de telefonunun kontrolünü ele geçirebiliyor.

Güvenlik uzmanı Rajshekhar Rajaharia, Twitter'da yaptığı açıklamada, "WhatsApp gruplarında APK indirme bağlantısı içeren bir mesaj dolaşıyor. Bu bağlantıya sakın tıklamayın! Siber suçlular bu yolla telefonunuza tam erişime sahip oluyor" dedi.

KULLANICILARIN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER NEDİR?

-WhatsApp'tan gelen bilinmeyen bağlantılara tıklamayın.

-Uygulama mağazası dışında herhangi bir yerden APK veya mobil uygulama yüklemeyin.

-WhatsApp güncellemeleri mağaza üstünden otomatik olarak yapılır. Bunun dışındaki güncellemelere kanmayın.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BOLUSPOR 5 OYUNCUYLA YOLLARINI AYIRDI
CHP GENÇLİK KOLARI BOLU İL BAŞKANI BELLİ OLDU
İKİNCİ EL ARABA ALACAKLAR DİKKAT!
SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BEKLEDİĞİ O KARAR YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
NAKDİ ÜCRET DESTEK ÖDEMELERİ YARIN YATIRILACAK
FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI "YAZ DÖNEMİNDE 16 YAŞ ÜSTÜNÜ AŞILAYABİLİRİZ"
BAKAN SOYLU'DAN TAM KAPANMA AÇIKLAMASI
BOLU İÇİN ZİRAİ DON UYARISI!
BOLU VE DÜZCE 3. SIRADA!
PED SATIŞLARI YASAK MI?