'ÜLKEDE AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI'

'ÜLKEDE AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI'
9 Haziran 2021

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Ayasofya'daki programda imam Mustafa Demirkan, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e isim vermeden lanet okumuştu.

Haber:Ayşe TAVAŞ

Eski Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii imamı Mustafa Demirkan’ın, Ayasofya Camii’nde, Türkiye Cumhuriyeti kurucu lideri Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve  silah arkadaşlarına lanet okuma konusu, Bolu Belediyesi Haziran ayı 2. Birleşiminde gündeme getirildi. Meclis toplantısında millet ittifakı tarafından, ‘Demirkan’ın sözlerine’ kınama önergesi sunuldu. Önergeyi Ak Parti Meclis Üyesi Şaziye Turan, reddederek şunları kaydetti, “İmam Demirkan, Atatürk’e lanet okuyan bir söylem kullanmadı. Dine karşı çıkanlara atıfta bulundu” dedi.

Ak Parti Meclis üyesi Turan’ın, açıklamasının ardından konuşan Başkan Tanju Özcan, “Bu ülkede Atatürk’e deccal diyenler var. Soruyorum Bakara suresinin hangi ayetinde Atatürk ve Kuvayi Milliye’ye lanet eden bir ifade geçiyor. Atatürk’ü koruma kanunu çıkartan Demokrat Parti lideri Adnan Menderes’tir. Peki, neden çıkarttı bu kanunu ‘Atatürk’e hakaret etmeye çalışan bir güruh vardı. Bu güruh, Atatürk'e hakaret edemesin diye çıkardı. Allah Menderes'in mekanını cennet eylesin. Kendini Ayasofya imamıyım diye halife zanneden şahıs, ‘halifelik' kaldırıldı" şeklinde konuştu.

ÜLKEDE ZATEN AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI

Bu konunun özüne iniyorum 'ülkede at izi it izine karıştı' diyerek sözlerine devam eden Özcan, “Ayasofya camii olarak mı inşa edildi kilise olarak mı? Bir kısım tarafı müze haline getirildi. Diğer kısmı ise ibadet için kullanıldı. Ayasofya uzun bir süre zaten ibadete açıktı. Siz Ayasofya’da hiç namaz kılmamışsınız ki bunu bilmiyorsunuz. İki kısma ayırmak Allah’a inkar etmek mi oluyor? İmam olacak şahıs çıkmış şunu söylüyor, “Ayasofya Camii mabet olmak için inşa edilmiş, hediye edilmiş. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içerisinde bu mabed-i şeriften ezan-ı muhammedi, namaz, her şey yasak olarak müze haline çevrildi. Kitab-i ezelinde buyuruyorsun. ‘Onlardan daha zalim, daha kafir kim olabilir.’ Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma” sen ne hakla bu konuyu, ayet üzerinden örnek verebiliyorsun. Bu ülkede AVM yapmak için cami yıkan bir zihniyet varken, Allah-u Teala’nın ayetleri üzerinden farklı anlamlar çıkartarak bu ülkenin kurucusuna kimse hakaret edemez. Türk Milleti buna izin vermez. Ülkede zaten at izi it izine karıştı. Sen Ayasofya imamısın Atatürk’ün kurduğu diyanet sayesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan maaş alabiliyorsun. Kalkmış lanet okuyorsun terbiyesiz herif. Hanımefendiyi de kınıyorum. Siz Mustafa Kemal Atatürk,  sayesinde o koltukta oturuyorsunuz seçme ve seçilme hakkını size veren Mustafa Kemal Atatürk." ifadelerine yer verdi.

"SİZE DİPLOMA VEREN MÜDÜRLE BİZİM BU KONUYU TARTIŞMAMIZ GEREK"

“Şaziye hanım Atatürk’e dil uzattığı belli olan bu şerefsizin söylediklerinin Atatürk’e söylenmiş olduğunu ben nereden anlayayım diyorsanız. Size diploma veren okul müdürüyle bizim bu konuyu tartışmamız gerekiyor.  Atatürk’e hakaret ettiği belli olan bu şerefsizi ‘keşke yunan işgali’ altında kalsaydık diyen bu zihniyeti, Bolu Belediyesi Millet ittifakı meclis üyeleri olarak, kınıyoruz. Ortak tarihimize ve değerlerimize ihanet içinde olan bu zihniyetin temsilcilerine karşı hukiki olarak gerekenin yapılmasını arz ediyoruz."

Şaziye Turan, Özcan'ın sert tepkisinin ardından konu hakkında açıklama yapmadı. Turan suskunluğunu bozacak mı? Ak Parti cephesinden de konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Vatandaş, Ak parti üyelerinin yapacağı açıklamayı merakla bekliyor...

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!
AŞI SERTİFİKASI DEVREYE GİRİYOR!
BOLU'DA HANGİ MARKET DAHA UCUZ?
2021 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI ORANI NE KADAR?
KOCA MÜJDEYİ VERDİ! BUGÜN BAŞLIYOR
KÜÇÜK ÇOCUĞA MOTORLA ÇARPTILAR
YÜNLÜOĞLU VE SOYGÜR AİLELERİNİN ACI GÜNÜ