TANJU ÖZCAN 'SENİNLE AYNI MESLEKTE OLMAKTAN UTANIYORUM'

TANJU ÖZCAN 'SENİNLE AYNI MESLEKTE OLMAKTAN UTANIYORUM'
22 Nisan 2021

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın arasında sinirler gerildi. Aydın’ın devam eden bir ön soruşturmaya yönelik sessiz kaldığı eleştirilerine sert çıktı. Özcan, “Seninle meslektaş olmaktan bir kez daha utandım.” dedi.

Başkan Özcan, Arzu Aydın’ın kendisine yönelik sözlerine sert çıktı. Özcan, “Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Sütten çıkmış ak kaşık gibiyim Arzu Hanım. Biz yolsuzluk yapmayı bilmeyiz. Biz ihaleye fesat karıştırmayı bilmeyiz. Biz yandaş ayrımı yapmayı bilmeyiz. Ben bu yola yemin ederek çıktım sonuçları da kamuoyuna açıklayınca üzüleceksin” şeklinde konuştu.

“SENİ CİDDİYETE DAVET EDİYORUM”

Özcan, ön soruşturmanın devam ettiğini ve bu sebeple şu an açıklama yapamayacağını vurgulayarak,

“Seni ciddiyete davet ediyorum. Hukukçusun, yürütülen bir ön soruşturmayla ilgili kimsenin açıklama yapmaması lazım. Ama sen bunu bile farkında değilsin. Seninle meslektaş olmaktan bir kez daha utandım. Bahse konu soruşturma imzasız dilekçe ile başlatıldı. Müfettişin elindeki imzasız şikayet dosyasında bazı dedikodular var. Konuların önemli bir kısmının benimle alakası bile yok. Eski dönemi kapsayan konular, eski dönemde yapılmış ihaleler. Müfettiş bana yolsuzluk yapmışsın demiyor, ihaleye fesat karıştırmışsın demiyor. ‘Müteahhitler arasında ayrım yapmışsın’ demiyor. ‘Birilerine rant sağlamışsın’ demiyor. Dediği şu, bazı dedikodular var onunla ilgili ön soruşturma. Zaten müfettişin raporu gelince bunları açıklayacağım ve siz üzüleceksiniz. Yandaş basında ne haberler yapıldı hakkımda. Ne çıktı bunlardan? Hiç. Allah doğru olanı, halkı için iyi niyetle çalışanın yanında. Peki, şu soruyu niye sormadın? Kendi meclis üyeliğini de kapsayan, Sayın Alaaddin Yılmaz dönemini kapsayan bir soruşturma yapıldı. Aylarca İçişleri Bakanlığı müfettişi geldi gitti. Peki bir bilgi alabildin mi? İstedin mi böyle bir bilgi? Sonuçlar geldiğinde kamuoyu ile paylaşacağım. Bugüne kadar hiçbir şeyi gizlemedim. Denetim Komisyonu Başkanı bile muhalefetten. Dolayısıyla bizim abdestimizden şüphemiz yok. Sonuçlar açıklanınca çok kişinin yüzü kızaracak. Yandaş basının yüzü kızarmaz. Ben sizin yüzünüzün kızarmasını istemiyorum.İddialarla kamuoyunun kafasını karıştırmaya çalışmayın. Soruşturma kapsamında yolsuzluk iddiası yok, ihaleye fesat karıştırma, yandaşları kayırma iddiası yok.” diye konuştu.

“AYDIN BOLU’NUN SORUNLARIYLA İLGİLENMİYOR”

Özcan, “Sizin bu açıklamanız sadece yürüyen bir ön soruşturmayla ilgili müfettişi engelleme çabaları. Beyhude çabalar. Bakın ben bugüne kadar çok soruşturma geçirdim. TBMM’de Milletvekili iken 4 tane fezlekem vardı benim. O fezlekelerdeki dokunulmazlığımı kendi evet oyumla kaldırttım, yargılandım hepsinden de beraat ettim. 8 yıl Milletvekilliği yapıp 2 yıl belediye başkanlığı yapmış birinin herhangi bir konuda sabıkasının olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçla suçlanmaması seni üzüyor biliyorum. Bak Yatırım ve Koordinasyon Kurulu Toplantıları yapılıyor 3 ayda bir. Hangi kuruluşlar Bolu’ya ne yatırımlar yapıyor bunları bile takip etmiyorsun. İlçeler arası yollar karınca hızıyla gidiyor. Sen biliyor musun? Mengen’de, Seben’de, Kıbrıscık’ta, Mudurnu’da doğalgaz yok. Sen bu sorunları çözmek için Ankara’dasın. Sen benim Hisar Tepesi Projemi engellemek için milletvekili seçilmedin. Bak bugün Bolu’da Belediye’ye 18 bin kişi iş başvurusu yaptı. Ben özel sektörle görüşüyorum. İş bulmaya çalışıyorum. Kooperatif kurdum ve hiçbir vaadim olmamasına rağmen, önümüzdeki 3 yıl içinde en az 300 kadını orada istihdam edemezsem bir daha aday olmayacağım şeklinde iddialı bir çıkış yaptım. O yüzden çık Bolu ile ilgili faydalı bir kanun teklifi ver, Bolu’nun hakkını hukukunu savunan bir konuşma yap. Birgün çık Hızlı trenin Bolu’dan geçmesini sağlamaya çalış. Bak ben sana 500 günlük çalışma kitapçığımı göndereceğim, Düzce’de göndermiştir. Mukayese et eski Bakan Sayın Faruk Özlü neler yapmış, senin her türlü engellemelerine rağmen Tanju Özcan kardeşin neler yapmış.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • Zekayi Demir 23 Nisan 2021 - 20:33
    Sayın başkan bırak Bunlar her zaman aynı Kendileri çalar çalar sonrada çamur atar
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!
AŞI SERTİFİKASI DEVREYE GİRİYOR!
BOLU'DA HANGİ MARKET DAHA UCUZ?
2021 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI ORANI NE KADAR?
KOCA MÜJDEYİ VERDİ! BUGÜN BAŞLIYOR
KÜÇÜK ÇOCUĞA MOTORLA ÇARPTILAR
YÜNLÜOĞLU VE SOYGÜR AİLELERİNİN ACI GÜNÜ