NADİR GÜRKAN YETKİN

NADİR GÜRKAN YETKİN

Tüm yazıları

ALLAH “İYİ”LİĞİNİZİ VERSİN!

ALLAH “İYİ”LİĞİNİZİ VERSİN!
13 Ocak 2021

Son yerel seçimlerde CHP- İyi Parti ittifakının seçimi kazanması sonucu oluşan Bolu Belediye Meclisi ,İyi parti açısından büyük bir avantajdı. İttifak öncesi yapılan anlaşma gereğince seçim sonrasında bir başkan yardımcılığı elde etmişlerdi. Bu göreve getirilecek kişi de daha seçim öncesinde belliydi. İnşaat Mühendisi Sayın Mansur Şen!

Bu gün görevi başında olan Sayın Belediye Başkanı ,günlerce Sayın Mansur Şen’i ikna etmek için uğraşmıştı. İşin aslına bakarsanız İyi Parti Sayın Muharrem Demirel’i bu göreve getirmek istiyordu. Neyse bu detayı geçelim.

Sayın Başkan göreve gelir gelmez İmar İşlerinden sorumlu teknik başkan yardımcılığı görevine Sayın Mansur Şen’i görevlendirdi.

Arada geçen süreçte ne yaşandı bilemiyoruz ancak gerçek şu ki kan uyuşmazlığı bariz bir şekilde belliydi.

Sonuç olarak Sayın Başkan, Sayın Mansur Şen ile çalışmak istemediğini belirterek istifasını istedi.

İşte tam bu noktada gözler İyi Parti yöneticilerine çevrildi. Elbette İttifak ortağı bu kriz için ne diyecekti?

Sayın Tanju Özcan elbette tecrübeli bir politikacı. İyi Partili siyasilerin tecrübe konusundaki zafiyetini kendi lehine çevirdi.İyi Parti Sayın Mansur Şen’in arkasında durmak yerine başka bir isim önererek tarihi bir hata yaptılar.İyi Parti yöneticileri arasındaki iç çekişmenin farkında olan Sayın Belediye Başkanı ,partiden gelen öneriyi reddetti ve başka bir isim önerdi. İyi partililer isim kavgasına tutuştuğu esnada başkan çoktan teknik başkan yardımcısı olarak kendi partisinden bir ismi göreve getirmişti bile.

İyi parti ,Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmuştu.

Bu krizi takip eden herkesin kafasındaki soru şu idi:

“Peki şimdi ne olacak?

Büyük bir çoğunluk ittifakın bozulacağı ve İyi partili meclis üyelerinin serbest hareket edeceği aynı zamanda Sayın Mansur Şen’in belediye meclis üyeliğinden de istifa edeceği düşüncesindeydi.

Normal olan bu idi çünkü!

Peki ne oldu?

  1. İyi Partili meclis üyeleri grup kararı alınmasına rağmen fire verdiler. Baştan beri farklı davranış sergileyen Sayın Ahmet Yılmaz ,grup kararına uymadı!

  2. Olaylı bir şekilde Belediye Başkan Yardımcılığı görevi bıraktırılan Sayın Mansur Şen ,Belediye Meclis Üyeliği’nden istifa etmedi.

Belediye Meclisi Ocak Ayı Olağan Toplantısı olağan dışı konuşmalara şahit oldu.

Eleştirmek adına kürsüde söz alan Sayın Mansur Şen hak etmediği bir çok hakaret ile karşılaştı!

Belediye tarafından yapılması planlanan toplu konut projesi kaynak arayışı için alınan karara Ak Partili üyeler çekimser oy kullanırlarken İyi partili üyeler (Sayın Ahmet Yılmaz hariç) ret oyu vererek krizi derinleştirdiler.

Şimdi İyi partide gözler İl başkanında.

Grup kararına aykırı davranan İyi partili meclis üyesi Sayın Ahmet Yılmaz parti disiplin kuruluna sevk edilecek mi edilmeyecek mi?

İyi Parti İl Başkanı her geçen gün daha da kaynayan kazanın ateşini düşürebilecek mi ?Yoksa daha da körükleyecek mi?

  Siyasetteki başarı tecrübe ile doğru orantılıdır.

Tecrübesizlik yazıda geçen hadiselerde bariz bir biçimde öne çıkmaktadır. Bu konuda kesinlikle değerli meclis üyelerini veya il yöneticilerini suçlamıyorum.

Yaşanan kriz süreci genel merkeze kadar taşındığından asıl sıkıntının kaynağı İyi Parti Genel Merkezi yöneticileridir.

İttifakın sıkıntıları sadece Bolu’da yaşanmamaktadır. Ancak bunlara çözüm bulmak yerine olaylara sessiz kalmayı tercih eden Genel Merkez ,üyeler tarafından güven kaybı ve hayal kırıklığı yaratmaya devam etmektedir.

Bolu için konuşursak şu konuda eminim ki Bolu’da yaşayan herkes İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Sayın Ahmet Yılmaz’ın yapacaklarını daha çok konuşacak!

Elbette Sayın İl Başkanı’nın otoritesini de! 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BU HABER KADINLARA
YARARINDAN ÇOK ZARARI VAR!
EKMEĞE REKOR ZAM!
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ
SGK'LI ÇALIŞANLARA MÜJDE! AŞI SIRASI ONLARDA
VEFAT EDENLER 15 HAZİRAN 2021
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!