"MİLLİ GÖRÜŞ ANLAYIŞI ONU AK PARTİ ÜYESİ YAPTI"

"MİLLİ GÖRÜŞ ANLAYIŞI ONU AK PARTİ ÜYESİ YAPTI"
14 Nisan 2021

AK Parti 7’nci Olağan İl Kongresi’nde tek liste ile AK Parti Bolu İl Başkanlığı’na Suat Güner seçildi. Yaklaşık iki  aydır İl Başkanlığı görevini yürüten Güner’in hayat hikayesi merak edilirken, Suat Güner, Bolu Meydan Gazetesine kendine dair bilinmeyenleri anlattı.
ÖZEL HABER: Ayşe TAVAŞ

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bolu İl Başkanı olarak Suat Güner’i atamasının ardından AK Parti 7’nci Olağan İl Kongresi’nde tek liste ile AK Parti Bolu İl Başkanlığı’na seçilen Suat Güner, çocukluk yıllarından, üniversite yıllarına, çalışma hayatından, siyasetteki anlayışına kadar, hayatının bilinmeyenlerini anlattı. 

HAYATINA DAİR DETAYLAR

Suat Güner 1979 yılında Bolu’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini, Bolu’da tamamlayan Güner, üniversite eğitimi için Makedonya’ya gitti. Makedonya Üsküp Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra memleketi Bolu’ya döndü. Yaklaşık 15 yıldır, Özel Gelişim ve Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi’nde yöneticilik yapan Güner, evli ve iki çocuk babasıdır. Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana teşkilatlarda ana kademe  İl Sosyal Politikalar, İl tanıtım ve Medya birim Başkanlığı’nda  görev aldı.

“SİYASETTEN UZAK DEĞİLDİ”

Çocukluk yıllarından bu yana ‘kendinden başka insanların da farkında olma’ hali, Güner’in siyasi çizgisini de belirlemiş. Suat Güner, herkesin derdiyle dertlenen, sürekli çözüm için uğraşan, vazgeçmeyen,  karaktere sahip. 
Arkadaşları tarafından çok sevilen, toplumun her kesiminden insanla konuşabilen, Bolu’da her dost meclisine girip çıkarak karakteriyle adeta iz bırakan Güner, özel sektörde çalıştığı yıllardan bu yana sürekli ekiple iç içe çalışmış.

"BABA MHP'Lİ MİLLİ GÖRÜŞ ANLAYIŞI ONU AK PARTİ ÜYESİ YAPTI"

Babasının Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş biri olduğunu söyleyen Güner, çocukluk yıllarından bu yana ailede siyasetin hep konuşulan bir merhale olduğunu, ‘Milli Görüş’ anlayışına  dayanan bir aile geleneğinden geldiğini ifade ederek,”Ailemizin içerisinden övünçle bahsettiğim Ak Parti’nin 51 kurucusundan iki isim var. Bunlardan birine milletvekilliği yapmakta nasip oldu. Ben üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra, özel sektörde çalıştığım süreç içerisinde  yasal olarak siyasi bir partiye üye olmadım. Daha sonra ise ‘Milli Görüş’ anlayışına kendimi yakın bulduğum için Ak Parti’yi tercih ettim. Ak Parti kurulurken Gençlik Kolları’nda çalışma faaliyetlerim oldu. Ancak bunlar icra makamı ya da seçilmiş bir görev olmadı.” ifadelerini kullandı.

“GÖREVİMİ EN İYİ ŞEKİLDE İDAME ETTİRMEYE ÇALIŞACAĞIM”

Ak Parti Bolu İl Başkanlığı’na seçilmeden önce ilk kez Yüksel Coşkunyürek ile çalıştığını söyleyen Güner, “Sayın Bakan Danışmanımız Yüksel Coşkunyürek ile İl Yönetim Kurulu’nda görevlendirildim. Daha sonra Nurettin Doğanay Başkanımızla 5 yıla kadar beraber çalıştık. Şu an geldiğimiz noktada Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,  İl Başkanlığı konusunda görevlendirme de bulundu. Yaklaşık iki aydır bu görevi yürütüyorum. Görevimi en iyi şekilde idame ettirmeye çalışacağım. Bugüne kadar İktidar partisi olarak Bolulu vatandaşların yaşadığı sorunlara çözüm bulup onlara yardımcı olmaya çalıştık. Olmaya da devam edeceğiz." dedi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
YARARINDAN ÇOK ZARARI VAR!
EKMEĞE REKOR ZAM!
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ
İŞÇİ VE MEMURLARA AŞI RANDEVUSU AÇILDI
SGK'LI ÇALIŞANLARA MÜJDE! AŞI SIRASI ONLARDA
VEFAT EDENLER 15 HAZİRAN 2021
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!