METİN YILDIRIM

ER MEYDANI

METİN YILDIRIM

Tüm yazıları

HER DAVULUN ÖNÜNDE SEN OYNAMA!

HER DAVULUN ÖNÜNDE SEN OYNAMA!
6 Aralık 2020

Google’a ‘’boyundan büyük işlere girmek’’ deyiminin anlamına baktığımızda çok ilginç ifadeler çıkıyor.

*Gücünün kuvvetinin üstünde olan işleri yapmaya kalkışmak: Çekil lütfen ,boyundan büyük işlere kalkışıp da kendini rezil etme!

*Kişinin yapamayacağı, gücünün yetmeyeceği, haddi olmayan işlere soyunması: Okyanusta boy vermek!

*Bir kişinin kapasitesini aşan, altından kalkamayacağı işlere girişmesi anlamına gelir.

Gibi birçok ifadeler çıkmaktadır. Gündem o kadar çok hızlı değişmekte ki takip etmekzorlaşmaktadır. Gündemi takip ettiğimizde Bolu kamuoyunu meşgul eden konuların başında yayla evlerinin yıkılması olayı vardır. Fakat yıkardın, yıkamazdın şöyle, böyle kaç gündür bir tartışma devam etmektedir.

Kavgalar böyle devam ederken bazı muhteremler ise ağa babalarına Bolu yaylalarını peşkeş çekmenin peşinde olup (oturdukları koltuklardan güç alarak tabi) “O Koltuklarda da bir gidip bir gelmekte olup” Bolumuzun yaylalarını önce suyu bulandırıp ortalığı karıştırıp ardından da kurumlarda görev yapan amir müdür gibi yıllarca Bolu’ya hizmet etmiş bolu halkının takdirini kazanmış insanların ipini çekmek için sinsice planlar yapmayı kendine görev edinmiştir.

Ama şunu bilmelidirler ki yaptıkları o hain planlar tutmayacaktır. Bolu, Bolu’da yaşayan insanlarındır. Oturdukları koltuklardan güç alanlar birilerine takla atmak yaranmak ilerisi için makam mevki sahibi olmak. Bir yerlere gelebilmek için Bolumuzun yaylalarını peşkeş çekebilmeyi ve bunu da başarabileceğine kendini inandırmıştır. Bu iş sana bol gelir seninki okyanusta boy vermeye benziyor. Borazancılığı bırak önündeki işlere bak. Bolu halkı senden hizmet bekliyor.

Bu yayla evleri ile ilgili Bolu Meydan Gazetesi olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.O tehditler haber göndermeler bizi daha da hırslandırır. Çünkü biz Bolu Meydan Gazetesi olarak herhangi bir devlet kurumundan yada kuruluşundan reklam almadık. Reklam bedeli için kimseye baskı yapmadık, yaptırmadık! Bu güne kadar bazı kuruluşlar gibi tek bir fatura kesmedik. Siyasi parti yöneticilerine iban göndermedik. Gücünü halktan alan Bolu Meydan Gazetesi ancak halkın sesi olur. Birilerinin borazancılığını yapmaz.

Halkımız en doğru kararı verir. Kimsenin şüphesi olmasın halka rağmen görev yapan halka rağmen siyaset yapanlar bulundukları mevkilerde kolay kolay kalamazlar. Bolu Meydan kopyala yapıştır habercilik yapmamştır, yapmayacaktır.

Kuyruklarına bastıklarımızın kuyruk acısıyla çıkan bağırtısı Bolu dağından duyulmaktadır çok şükür..

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BOLUSPOR 5 OYUNCUYLA YOLLARINI AYIRDI
CHP GENÇLİK KOLARI BOLU İL BAŞKANI BELLİ OLDU
İKİNCİ EL ARABA ALACAKLAR DİKKAT!
SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BEKLEDİĞİ O KARAR YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
NAKDİ ÜCRET DESTEK ÖDEMELERİ YARIN YATIRILACAK
FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI "YAZ DÖNEMİNDE 16 YAŞ ÜSTÜNÜ AŞILAYABİLİRİZ"
BAKAN SOYLU'DAN TAM KAPANMA AÇIKLAMASI
BOLU İÇİN ZİRAİ DON UYARISI!
BOLU VE DÜZCE 3. SIRADA!
PED SATIŞLARI YASAK MI?