KOOPERATİF İLE BELEDİYE ARASINDA MESAİ KUMPASI

KOOPERATİF İLE BELEDİYE ARASINDA MESAİ KUMPASI
27 Nisan 2021

Bolu Belediyesi ile S.S. Köroğlu Organik ve Yöresel Ürünler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi arasında mantar üreten işçilere fazladan 20’şer yevmiye mesai yazılması nedeniyle ipler gerildi.

Haber:Ayşe Tavaş

Edinilen bilgiye göre;  S.S. Köroğlu Organik ve Yöresel Ürünler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Cevat Çatladı’nın talimatıyla kooperatif bünyesinde çalışan mantar işçilerine fazladan 20’şer yevmiye mesai yazıldığı iddia edildi. Ortaya çıkan bu durum Başkan Tanju Özcan’ın, Özel Kalem Müdürü, İsmail Özgüneylioğlu’nun kulağına gitti. Konuyla ilgili detaylı araştırma yapan Özgüneylioğlu’nun durumu  Başkan Özcan’a bildirmesi üzerine  Özcan, kooperatifin,  ‘mantar üreten işçilere fazladan 20’şer yevmiye mesai yazılması’ kararını doğru bulmayarak mali hizmetler mesailerini tamamen iptal ettiğini açıkladı. Başkan Özcan, konuyla ilgili ise şunları söyledi, “Bu karara itirazı olan varsa gitsin mahkemeye başvursun. Fazladan mesai yazılacak bir durum söz konusu olamaz.” dedi.

“İZA BUĞDAYI BİR TAKIM ELİTLER İÇİN Mİ ÜRETİLİYOR”

Peki S.S. Köroğlu Organik ve Yöresel Ürünler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, kurulduğu günden bugüne geçen süreçte ne yaptı. Kooperatifin kuruluş amacı “Bolu'da üretim yapan çiftçiye üretim ve pazarlama noktasında destek sağlamak” değil miydi? Bolu’da aylarca ‘patates üreticisinin elinde kalan patetesler’ tartışıldı. Çiftçi uzun süre mağdur bırakıldı. Ardından Köroğlu Organik ve Yöresel Ürünler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne 100 ton patates gönderdi. Çiftçi ise elinde  7 bin ton patatesle kala kaldı.

Haftalar sonra ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alınan patetes ve soğanlar’ sonrası Bolulu çiftçi bir nevi mağduriyetten kurtarıldı. Kooperatif kuruluş amacına uygun şekilde çiftçinin yanında olamadı. Kurulduğu süreçten bu yana kooperatifin tek başarısı ‘İza Buğdayı’ üretimi oldu.  Tabi pahalılığından  dolayı neredeyse mutfaklara giremiyor. Demek ki; Kooperatifin en büyük başarısı sayılabilecek ‘İza Buğdayı’ sadece bir takım elitler için üretiliyor. Fiyatı dar gelirli vatandaşın mutfağına girebilecek oranın üstünde yer alırken umuyoruz ki; kooperatif bu buğdayları satabiliyordur.

Yaşanan tüm bu hadiselerin ardından gözler Kooperatif Başkanı Cevat Çatladı’ya döndü. Vatandaş merakla Çatladı’nın konuyla ilgili açıklama yapıp yapmayacağını merak ediyor….

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!
AŞI SERTİFİKASI DEVREYE GİRİYOR!
BOLU'DA HANGİ MARKET DAHA UCUZ?
2021 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI ORANI NE KADAR?
KOCA MÜJDEYİ VERDİ! BUGÜN BAŞLIYOR
KÜÇÜK ÇOCUĞA MOTORLA ÇARPTILAR
YÜNLÜOĞLU VE SOYGÜR AİLELERİNİN ACI GÜNÜ