"KARŞISINDA ALKOLLÜ MEKAN VARSA O MEKANI KAPATIRIZ" DEMİŞTİNİZ..

"KARŞISINDA ALKOLLÜ MEKAN VARSA O MEKANI KAPATIRIZ" DEMİŞTİNİZ..
3 Haziran 2021

Bolu’nun 11 bin 932 nüfusu ile en kalabalık ikinci mahallesi olan Borazanlar Mahallesi’ne  ruhsatsız meyhane mi açıldı?

"Karşısında alkollü bir mekan varmış, o zaman meyhaneyi kapatırız.” Demiştiniz…

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın belediye bütçesi ve vatandaşlardan toplanan bağışlarla, Borazanlar Mahallesi’nde cami yapma projesi Ak Parti Meclis üyeleri tarafından, “Cami yapılacaksa yapılsın biz camii yapımına itiraz etmiyoruz. Bizim karşı çıktığımız konu, ilköğretim okul alanına 30 metre mesafede, sayın başkanın ruhsat vermeyi düşündüğü bir meyhane var. Biz söz alıp meyhaneye itiraz ettiğimiz için okul alanının diğer köşesinde yapılan camiye itiraz ediyormuşuz gibi aslı astarı olmayan bir algı oluştu. Biz camiye de meyhane işletmecilerinin açtığı mekana da karşı çıkmıyoruz. İlköğretim okulunun 30 metre mesafesinde meyhane ruhsatına karşıyız” şeklinde olmuştu.

“HADİ ÇIKARSINLAR BİR RUHSAT GÖSTERSİNLER”

Başkan Tanju Özcan, ise Ak Parti Meclis Üyelerinin itirazına karşı şu açıklamayı yaptı, “Cami yapılacak alanın karşısında meyhane var diye yalan söylüyorsunuz. O camiyi yapmaya çalıştığımız bölgenin karşısında verilmiş bir alkol ruhsatı falan yok. Bu söylemler kocaman bir yalandır. Hadi çıkarsınlar bir ruhsat göstersinler bana” ifadelerine yer verdi. Başkan Özcan’ın diğer açıklaması ise,  “Karşısında alkollü bir mekan varmış, o zaman meyhaneyi kapatırız.” 

Özcan, aylardır basına şu demeçleri vererek, ‘Ak Parti meclis üyeleri, camii yapılacak alanın karşısında alkollü mekan var bahanesiyle CHP’li belediyenin camii projesine karşı çıkıyor' şeklinde algı yaratmaya çalıştı.

Ak Parti Meclis Üyelerinin, Meyhaneye 30 metre mesafede eğitim merkezinin bulunduğuna yönelik itirazları süreç içerisinde arka plana atıldı. Konu, yerel ve ulusal medyaya, Ak Parti Meclis Üyeleri,‘cami projesine karşı çıkıyor' olarak yansıtıldı.

Dün açılışı gerçekleşen meyhaneye yönelik aylar önce  Özcan'ın söylediği şu sözler hatırlayalım, 'Karşısında alkollü mekan varsa o meyhaneyi kapatırız.” Tanju Özcan'ın dün 17.00’da Borazanlar Mahallesi’nde açılan “meyhanenin” hizmete girdiğinden  haberi yok mu?

Eğer Başkan Özcan’ın bu durumdan haberi yoksa dün açılışı gerçekleşen meyhane ruhsatsız mı açıldı? 

Başkan, meyhaneye ruhsat verdiyse bir hukukçu olarak, ’meyhane' alanına 100 metre mesafede eğitim merkezi olamayacağından bi haber mi....

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • Rafet 6 Haziran 2021 - 19:25
    Herkes türbine oynuyor. Tanju Özcan’a güvendik. Gözümüze baka baka oda kandırıyor. Yazık çok yazık
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!
AŞI SERTİFİKASI DEVREYE GİRİYOR!
BOLU'DA HANGİ MARKET DAHA UCUZ?
2021 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI ORANI NE KADAR?
KOCA MÜJDEYİ VERDİ! BUGÜN BAŞLIYOR
KÜÇÜK ÇOCUĞA MOTORLA ÇARPTILAR
YÜNLÜOĞLU VE SOYGÜR AİLELERİNİN ACI GÜNÜ