İŞTE 3 DAKİKADA GÜNÜN ÖZETİ 9 HAZİRAN 2021

İŞTE 3 DAKİKADA GÜNÜN ÖZETİ 9 HAZİRAN 2021
9 Haziran 2021

Bolu’da tüm gerçekler meydana çıkacak. Herkesin bildiği detayları bilinmeyen yönleriyle; herkesin bilmediklerini ise 'en anlaşılır biçimde' ortaya koyan tarafsız ilkeli güvenilir haberciliğin adresi Bolu Meydan İnternet Sitesi, ‘Gece Postası’ ile yerel ve ulusala dair günün özetini sizlerle buluşturuyor…

İşte 9 Haziran tarihinde günün öne çıkan gelişmelerinin özeti….

MECLİSTE GERGİN ANLAR

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Ayasofya'daki programda imam Mustafa Demirkan, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e isim vermeden lanet okumuştu.

Eski Üsküdar Yıldırım Beyazıt Camii imamı Mustafa Demirkan’ın, Ayasofya Camii’nde, Türkiye Cumhuriyeti kurucu lideri Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve  silah arkadaşlarına lanet okuma konusu, Bolu Belediyesi Haziran ayı 2. Birleşiminde gündeme getirildi. Meclis toplantısında millet ittifakı tarafından, ‘Demirkan’ın sözlerine’ kınama önergesi sunuldu. Önergeyi Ak Parti Meclis Üyesi Şaziye Turan, reddederek şunları kaydetti, “İmam Demirkan, Atatürk’e lanet okuyan bir söylem kullanmadı. Dine karşı çıkanlara atıfta bulundu” dedi.

Ak Parti Meclis üyesi Turan’ın, açıklamasının ardından konuşan Başkan Tanju Özcan, “Bu ülkede Atatürk’e deccal diyenler var. Soruyorum Bakara suresinin hangi ayetinde Atatürk ve Kuvayi Milliye’ye lanet okuyan bir ifade geçiyor. Atatürk’ü koruma kanunu çıkartan Demokrat Parti lideri Adnan Menderes’tir. Allah mekanını cennet etsin. Peki neden çıkarttı bu kanunu ‘Atatürk’e hakaret etmeye çalışan bir güruh vardı. Hakaret etmesinler diye çıkardı. Kendini Ayasofya imamıyım diye halife zanneden şahıs, ‘halifelik kaldırıldı’ şeklinde konuştu.

BAKAN DÖNMEZ BOLU’DA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü görevi yapan Muharrem Ek’e taziye ziyaretinde bulunmak için Bolu’nun Gerede ilçesine  geldi.

GEREKEN NEYSE YAPILACAKTIR’

Taziye ziyaretinin gerçekleşmesinin ardından Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Bakan Dönmez’e ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan bir dosya verdi. Dosyayı inceleyen Bakan Dönmez, ‘Gereken neyse yapılacaktır.’ ifadelerine yer verdi.

BOLULULAR SOKAĞA ÇIKARKEN ARTIK İKİ KEZ DÜŞÜNÜN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, illere göre haftalık vaka sayısını paylaştı. Buna göre 29-4 Haziran tarihleri arasında Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide Bolu’da 110,55 olarak açıklandı. Bolu, en çok vaka görülen iller arasında yer aldı.

Bakan Fahrettin Koca, illere göre 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren haritanın güncel halini sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden paylaştı. Koca, yaptığı paylaşımda şunalrı kaydetti. “Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da düşme eğilimi devam ediyor. Bu güce güvenin” dedi. Haftalık koronavirüs vaka sayısı, her 100 bin kişide  Bolu’da 110,55,  Düzce’de 63,36, Sakarya’da 59,09.

BALKONDAN DÜŞEN KADIN YARALANDI

Bolu’da anahtarını evinde unutan kadın, 1’inci kattaki evine balkondan girmeye çalışırken feci şekilde yaralandı.

Olay, saat 12. 15 sıralarında  İzzet Baysal Mahallesi Ertürk Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, evinde anahtarını unutan Zehra K.  1. Kattaki evine balkondan girmeye çalışırken eliyle tutmuş olduğu balkon demirinin yerinde çıkması sonucu beton zemine düştü.

KESTİĞİ AĞACIN ALTINDA FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİ

Bolu'da kestiği ağacın altında kalan Adem B. feci şekilde can verdi.

Olay, Yedigöller yolunda bulunan Dereağıl mevkiindeki meydana geldi. İddiaya göre, Dereağıl mevkii ormanlık alanda kesim yapan Adem B. (40) kestiği ağacın üzerine devrilmesi sonucu yaşamını yititrdi. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine, 112 Acil Yardım, AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Adem B.'nin olay yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi.

GEREDE’DE YENİ MAHALLE KAPALI SEMT PAZARI HİZMETE GİRDİ

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın projelerinden bir tanesi daha hayata geçerek, esnaf ve vatandaşların hizmetine sunuldu.

Yenimahalle 2 Nolu Sağlık Ocağı’nın doğusunda bulunan yaklaşık 1100 m²’lik alanda, pazar yeri ve açık otopark olarak da kullanılabilecek üzeri kapalı semt pazarı yapımı tamamlanarak esnafların ve vatandaşların hizmetine kullanıma sunuldu.

KABİNE TOPLANTISI ERKENE ALINDI

1 Haziran'da hayata geçirilen kademeli normalleşmede yeni adımların atılıp atılmayacağı merak edilirken, Türkiye'nin gözü yarın yapılması planlanan kabine toplantısına çevrildi. Gündemin ana maddelerin biri ise pazar günü yasağının kalkıp kalkmayacağı.

1 Haziran'da hayata geçirilen kademeli normalleşme sürecinde ikinci haftaya girmişken, yeni kararların alınıp alınmayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

KABİNE TOPLANTISI ERKENE ALINDI

Başta koronavirüsle mücadele olmak üzere kritik kararların alındığı kabine toplantısı bu hafta erkene alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gidecek olmasından dolayı kritik toplantı yarın gerçekleştirilecek.

ESNAFIN BEKLEDİĞİ HABER GELDİ YARIN BAŞLIYOR..

Ticaret Bakanı Muş, esnafa yönelik 3 bin lira ve 5 bin liralık hibe desteği ödemesinin, yarından itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başlanacağını duyurdu. Koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere 20 Mayıs 2021 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Ticaret Bakanlığı tarafından hibe desteği sağlanacak.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hibe desteğine başvuran esnafa yarından itibaren ödemelere başlanacağını söyledi.

MARKETLERDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Gelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası koordinasyonunda, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye, Ticaret, Tarım ve Orman Bakanlığı, TÜİK işbirliğiyle Erken Uyarı Sistemi 30 Eylül'e kadar hayata geçirilecek. İşte son dakika haberinin detayları...

Ekonomi reform paketinin önemli başlıklarından birini oluşturan enflasyonla mücadelede bu yıl önemli tedbirler devreye giriyor. Merkez Bankası koordinasyonunda, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye, Ticaret, Tarım ve Orman Bakanlığı, TÜİK işbirliğiyle Erken Uyarı Sistemi 30 Eylül'e kadar hayata geçirilecek.

GAZ VE PETROL ATIĞI KULLANIP ÇOCUKLARIMIZI LÖSEMİ HASTASI YAPIYORLAR

İşte rantçıların LÖSEV rahatsızlığı…

LÖSEV Kurucu Başkanı Dr. Üstün Sezer, “kanserojen” lobilerinin vakfa saldırdığını, son dönemde ise bu saldırıların arttığını yazdı.

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı Başkanı Dr. Üstün Sezer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda adeta bir isyanda bulundu.

Mandalina üzerinden, meyve-sebzelerde uygulanan sağlık skandallarını anlatan Sezer, “Mandalinayı kanserojen gazlarla sarartan ve üzerini kanserojen PETROL ATIĞI PARAFİN ile kaplatan, çocuklarımızı LÖSEMİ HASTASI yapan KANSEROJEN LOBİSİ LÖSEV’den rahatsız olmuş." ifadelerini kullandı.

AŞI SIRASI ONLARA GELDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından, Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin aşılanmasına bugünden itibaren başlanacağını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programında yeni bir gruba daha geçildiğini duyurdu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin aşılanmasına bugünden itibaren başlanacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinden sonra aşı programında yeni bir gruba daha geçildiğini duyurdu.

AKADEMİSYENLERİN AŞILANMA SÜRECİ BAŞLIYOR

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda akademisynlerin aşılanmasına yarından itibaren başlanacağını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinden sonra aşı programında yeni bir gruba daha geçildiğini duyurdu.

 Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda akademisyenlerin aşılanmasına yarından itibaren başlanacağını açıkladı.Açıklamasını Twitter üzerinden yapan Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı:

“Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor. Üniversitelerimizin Eylül'de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyelerimizin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz. Bu güce güvenin.”

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT!

Araç sahiplerinin mutlaka yaptırması gereken trafik sigorta ücretlerinde, 2017’den bu yana 1’den 7’ye kadar basamak ve tavan fiyat uygulanıyor. Trafik sigortalarında tavan fiyat ay ay güncelleniyor. Haziran ayından itibaren il il trafik sigortasındaki tavan fiyatları belli oldu.

Zorunlu trafik sigortalarında poliçe fiyatları da takip altında. Devlet, sigorta şirketleri tarafından yapılacak zamma sınırlama getirdi. Bir dönem sigorta fiyatlarının aşırı bir şekilde artmasının ardından 12 Nisan 2017’den itibaren tavan fiyat uygulamasına gidildi. Tüm araç sınıflarında hem illere hem de basamaklara göre tavan fiyat uygulaması belirlendi.

KAZA DURUMUNDA NE OLUYOR?

Tavan fiyat aylık bir şekilde devlet tarafından tespit edilen seviyede artıyor. Bu artış 1 Ocak 2021’den itibaren aylık yüzde 1 olarak uygulanıyor. Araçların sigorta primleri 7 basamakta belirleniyor.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BU HABER KADINLARA
YARARINDAN ÇOK ZARARI VAR!
EKMEĞE REKOR ZAM!
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ
SGK'LI ÇALIŞANLARA MÜJDE! AŞI SIRASI ONLARDA
VEFAT EDENLER 15 HAZİRAN 2021
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!