GÖSTERMELİK YARDIMLARDAN HİÇ KİMSE YARARLANAMIYOR!

GÖSTERMELİK YARDIMLARDAN HİÇ KİMSE YARARLANAMIYOR!
8 Haziran 2021

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş gün geçtikçe kötüleşen ekonomik tabloya ve esnafın içinde bulunduğu zor koşullara dikkat çekti. Örnekbaş devlet eliyle esnafa verileceği söylenen destek paketlerinden, esnafın büyük çoğunluğunun faydalanamadığını söyledi.

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş esnafın içinde bulunduğu içler acısı tabloyu gözler önüne serdi. Örnekbaş gün geçtikçe kötüleşen esnafın halinden iktidarın haberinin olmadığını söyledi. Devlet eliyle esnafa yapılacak destek paketlerinden esnafın büyük çoğunluğunun faydalanamadığının altını çizdi.

İKTİDARDA SORUMLULUK BİLİNCİ YOKTUR

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Esnafımızın durumu maalesef içler acısı hale gelmiştir. Artan vergiler ve giderler sebebiyle esnafın omzundaki yük gün geçtikçe artar olmuştur. Birçok esnaf dünyayı saran korona etkisiyle ve ülkemizde korona öncesi gerilemeye başlayan ekonomi sebebiyle kepenk kapatmak zorunda kalmıştır. İşine devam eden esnafın büyük çoğunluğu çok büyük borç yükü altındadır.  Esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. Sanayici çiftçinin ürettiğini satar dolayısıyla üretimin devamını sağlar. İstihdam yaratır ve esnafın sağlam durmasını o ülkenin yöneticileri sağlamak zorundadırlar. Ancak bu sorumluluk bilinci mevcut iktidar da yoktur. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin nezdinde bizlerde esnafımızı kapı kapı ziyaret etmeye devam ediyoruz ve karşılaştığımız tablo hiç değişmiyor. Esnafımız gırtlağına kadar borç içindedir.

ESNAFIMIZ İLK BAŞVURUDA ELENMEKTEDİR

İktidar tarafından açıklanan sözde esnaf destek paketleri göstermelik bir noktada kalmıştır. Esnafımızın büyük çoğunluğu bu destek paketlerinden bırakın faydalanmayı ilk başvuru sürecinde elenmektedir. Esnaf kelimenin tam anlamıyla sahipsiz ve çaresiz kalmıştır. Televizyon ekranlarında söylenen yanlış enflasyon rakamlarını artık vatandaşımız yutmamaktadır. Markette bir file doldurmak için nerdeyse maaşının yarısını vermek zorunda olan bu halk günü geldiğinde gerekli dersi insanımızı bu hale getirenlere verecektir.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!
AŞI SERTİFİKASI DEVREYE GİRİYOR!
BOLU'DA HANGİ MARKET DAHA UCUZ?
2021 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI ORANI NE KADAR?
KOCA MÜJDEYİ VERDİ! BUGÜN BAŞLIYOR
KÜÇÜK ÇOCUĞA MOTORLA ÇARPTILAR
YÜNLÜOĞLU VE SOYGÜR AİLELERİNİN ACI GÜNÜ