FLAŞ! GİZLİ RAPOR ORTAYA ÇIKTI

FLAŞ! GİZLİ RAPOR ORTAYA ÇIKTI
9 Haziran 2021

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ortaya çıkışına dair iddialar, gündemi sarsmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İngiliz araştırmacıların, koronavirüsün genetik kodlarında “insan parmak izi”ne rastlamasının ardından İngiliz basınında yer alan yeni bir iddia, virüsün Vuhan laboratuvardan çıktığının neredeyse kesin olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgını dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. 2019 yılının son aylarından bu yana 3 milyon 763 bin kişinin hayatına mal olan, 174 milyon 753 bin kişiye bulaşan virüsün kaynağı ise hala belirlenemedi.

Son bir buçuk yıldır başta Çin'in Vuhan kentinde bulunan laboratuvardan sızma iddiaları başta olmak üzere hayvan pazarlarından çıktığı söylentilerini beraberinde getiren koronavirüsün kaynağına ilişkin yeni bir rapor yayınlandı.

LABORATUVAR SIZINTISI 2020 YILINDA KESİNLEŞMİŞ

İngiliz basınında çıkan haberlere göre ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan ulusal laboratuvar, Mayıs 2020 yılında hazırladığı raporda virüsün Vuhan'dan çıktığını söyleyerek detaylı inceleme talebinde bulundu.

Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı

Berkeley yakınlarında bulunan Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı'nın hazırladığı "çok gizli" rapora göre Mayıs 2020 tarihinde koronavirüsü inceleyen uzmanlar, virüsün laboratuvarda üretildiğinin tartışılmaz kesinlikte olduğu sonucuna ulaştı. Virüsün doğal yollarla evrimleşmediğini söyleyen uzmanlar, bulgularını ABD Dışişleri Bakanlığı ile de paylaştı.

Haberlere göre ABD hükümetinin olayı ayrıntılı olarak incelemesinin tavsiye edildiği rapor, hükümet yetkililerine ilk bulgudan tam 5 ay sonra iletildi.

15 Ocak'ta bakanlık tarafından hazırlanan bir bildiride, virüsün laboratuvar kökenli olduğu ifadeleri de yer aldı. Kaliforniya'daki laboratuvarın hazırladığı gizli rapor, Wall Street Journal tarafından dünyaya duyuruldu.

ABD Başkanı Joe Biden'ın da geçtiğimiz günlerde istihbarat servislerine sızıntı iddiaların ayrıntılı bir şekilde incelenmesi talimatını vermesi, sızıntı söylentilerine ilişkin soru işaretlerini bir kez daha kuvvetlendirdi.

 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!
AŞI SERTİFİKASI DEVREYE GİRİYOR!
BOLU'DA HANGİ MARKET DAHA UCUZ?
2021 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI ORANI NE KADAR?
KOCA MÜJDEYİ VERDİ! BUGÜN BAŞLIYOR
KÜÇÜK ÇOCUĞA MOTORLA ÇARPTILAR
YÜNLÜOĞLU VE SOYGÜR AİLELERİNİN ACI GÜNÜ