FİYATLARIN FRENİ PATLADI!

FİYATLARIN FRENİ PATLADI!
10 Haziran 2021

Sıfır araba fiyatlarına uygulanan yüksek Özel Tüketim vergisi, KDV ve döviz kurlarının giderek daha da artması gibi nedenler yüzünden son 4 yılda yüzde 200 arttı. Haziran ayında da yaklaşık yüzde 5 zam bekleniyor.

Vatandaş, sıfır araç hayalinden gün geçtikçe umudunu kesiyor. Ateşi düşmeyen kur, faiz oranları ve yüksek Özel Tüketimi Vergisi nedeniyle otomobil fiyatları dört yılda yüzde 200 arttı. 2021 Ocak ayından bu yana otomobil fiyatları yüzde 16’nın üzerinde arttı.

Yurt dışında asgari ücret alan işçiler bile sıfır arabayı çok kolay şekilde alabilirken, Türkiye’de orta gelirli vatandaşlar dahi sıfır araba alamıyor.

Yurt dışında haftalık ücretle otomobil sahibi olunabiliyorken, aynı aracı Türkiye'de almak isteyen asgari ücretlinin 1 yıllık maaşı bile yetmiyor.

SATIŞLAR MAYISTA DA HIZ KESTİ

ODD’nin önceki gün açıkladığı mayıs ayı iç pazar rakamlarına göre; otomobil ve hafif ticari araç pazarı geçen ay da hız kesmeye devam etti. Mart ayında 96 bin, nisanda 65 bin olan satışlar mayıs ayında 55 bin adedin altında kaldı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!
AŞI SERTİFİKASI DEVREYE GİRİYOR!
BOLU'DA HANGİ MARKET DAHA UCUZ?
2021 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI ORANI NE KADAR?
KOCA MÜJDEYİ VERDİ! BUGÜN BAŞLIYOR
KÜÇÜK ÇOCUĞA MOTORLA ÇARPTILAR
YÜNLÜOĞLU VE SOYGÜR AİLELERİNİN ACI GÜNÜ