ÇOCUK OYUNU GÖRÜNÜMLÜ KUMAR UYGULAMASI KEŞFEDİLDİ!

ÇOCUK OYUNU GÖRÜNÜMLÜ KUMAR UYGULAMASI KEŞFEDİLDİ!
17 Nisan 2021

Uygulama geliştiricisi Kosta Eleftheriou, Apple Store’da çocuk oyunu gibi gösterilen bir kumar uygulamasını fark etti ve bu durumu sosyal medya hesabından paylaştı.

Uygulama geliştiricisi Kosta Eleftheriou, Appe Store'da bulunan 'Jungle Runner 2k21' adlı bir çocuk oyununun, aslında bir kumar uygulaması olduğunu keşfetti.   

Türkiye'deki kullanıcılara yönelik olan uygulamanın, diğer bir dizi ülkede de kullanıldığı tespit edildi.    Jungle Runner 2k21, ilk bakışta kötü grafiklere ve oynayış pratiğine sahip bir çocuk oyunu olarak öne çıkıyor.   

Eleftheriou'nun paylaştığı bilgiye göre, uygulama bünyesinde resmi kanallara takılmadan gerçek parayla kumar oynamak mümkün. Uygulamada gerçek parayla kumar oynamak ve bunun için yapılacak gereken ödemeler, Apple Store'un sunduğu ve zorunlu olan resmi yollardan geçmeyerek kripto paralarla yapılıyor.

Ancak Eleftheriou'ya göre oyunda, diğer uyglamaların aksine para kazanmak mümkün değil; oyuna para yüklendiği bir durumda, kazanılması halinde hesaba para yatırılmıyor.   

Eleftheriou, bu uygulamanın kullanıcılarının ya Türkiye'de ya da Türkiye VPN'i kullandığı notunu düşüyor.   

Bu arada, gizli kumarhaneyi sadece Türkiye IP adresine sahip Apple Store kullanıcıların yanı sıra İtalya ve Kazakistanlı kullanıcılar da görebiliyor.

Eleftheriou, geliştiricinin uygulamayı tanıtmak için manipüle edilmiş resimler kullandığını da belirtiyor.    Örneğin, CNN Türk'ün çocuklar için yapılan oyuna ilgi gösterdiği yönünde görüntüler uygulamanın tanıtımında yer bulduğu görülüyor.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
BOLUSPOR 5 OYUNCUYLA YOLLARINI AYIRDI
CHP GENÇLİK KOLARI BOLU İL BAŞKANI BELLİ OLDU
İKİNCİ EL ARABA ALACAKLAR DİKKAT!
SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BEKLEDİĞİ O KARAR YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
NAKDİ ÜCRET DESTEK ÖDEMELERİ YARIN YATIRILACAK
FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI "YAZ DÖNEMİNDE 16 YAŞ ÜSTÜNÜ AŞILAYABİLİRİZ"
BAKAN SOYLU'DAN TAM KAPANMA AÇIKLAMASI
BOLU İÇİN ZİRAİ DON UYARISI!
BOLU VE DÜZCE 3. SIRADA!
PED SATIŞLARI YASAK MI?