BOLULU RAPÇİ KTY'NİN KLİBİ YAYINLANDI

Bolulu Rap Sanatçısı Kazım Taha Yalıcı müzik dünyasındaki adıyla KTY, ‘Geçmişin Yükü' isimli video klibi, Youtube'da 17 Eylül 2020 tarihinde yayınlandı. Büyük beğeni toplayan şarkıyı dinlemediyseniz mutlaka dinleyin.

19 Eylül 2020

Bolulu Rap Sanatçısı Kazım Taha Yalıcı müzik dünyasındaki adıyla KTY, ‘Geçmişin Yükü’ isimli video klibiyle müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Youtube’da 17 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan klibi büyük ses getirdi. Kazım Taha Yalıcı (KTY) müzik dünyasına giriş öyküsünü Bolu Meydan’a anlattı.

“ÖĞRENCİYİZ VE PARAMIZ YOKTU”

“Ben Kazım Taha Yalıcı, yani KTY. 2000 yılının soğuk bir şubat ayının 7' sinde dünyaya geldim. 10 yaşımda bir gitar alıp kursuna gitmekle aslında müzik hayatım başlamıştı. Haluk Levent' in şarkılarından farklı gitarla ritim tutup kendi bestelerimi de çalıyor, söylüyordum. Rap müziğin, HipHop kültürünün varlığını biliyor ve hissediyordum fakat beni bu kültürün daha da içine sokan Saian Karaçalı' nın Battle Royal albümü olmuştu. Daha çok araştırmalara ve dinlemeye başlamıştım. Kendimce Rap müziğin sağlam dinleyicisi, sağlam destekçisi, sağlam bir fanı olmuştum. 90 BPM' in "Kötülük Bizim İşimiz" albümünden sonra ben de şarkılar yazmaya başladım. O günlerde geceleri uyumayıp bir altyapı açıp okula gidene kadar söz yazdığımı hatırlıyorum. Farazi'nin yaptığı alt yapılar, Sorgu' nun flowları, Kayra' nın anlattıkları gaz veriyordu bana. Kaydını almadığım bir sürü parçam olmuştu artık. Arkadaşım ile birlikte internet sayfalarından 2.el mikrofonlar, ses kartları kovalar olmuştuk çünkü deli gibi kayıt almak istiyorduk. Maddi ve manevi imkanlar el vermediğinden dolayı bir türlü ufak çaplı stüdyomuzu kuramadık. Öğrenciyiz ve paramız yok.”

“HERŞEYİMİ ZAFER ABİ HAZIRLAYIP ŞİRKETE SUNDU”

 “Bir gün büfeden bir şeyler aldığımda büfede çalan bir beatin üzerine, Zafer abiyle tanıştım. O da bu kültürün derinliklerinde yaşayan bir adammış ama küçücük Bolu’da o zamana kadar bir türlü denk gelememişiz. Bize kayıt almamızda yardımcı olmaktan başka pek çok sorunlarımızla da ilgilendi. 2016’ da arkadaşım ile birlikte ilk şarkımızın kaydını alıp yayınladık. Bir maddi beklenti olarak değil kurduğumuz hayali gerçekleştirmek adına sonrasında da parçalar yaparak Bolu' da az çok bu işi yapan çocuklar olarak bilindik. Sonrasında bazı sebeplerden dolayı ara vermek zorunda kaldık. Bir gece bir dürtüyle tekrardan bir şeyler karalamıştım. Alt yapısını heyecanla hazırlayıp Zafer abinin kapısına dayanmıştım. Müzik olarak her şeyimi hazırlayıp bir şirkete sundu Zafer abi. 2020 yılının 17 Eylül tarihinde "Geçmişin Yükü" adlı parçam yayınlandı. Artık tekrardan bu kültürün içindeyim. Tabi ki yaptığım şey heves fakat devam etmek ve fazla fazla üretmek istiyorum. Bu müzik için 2 hayalim var. 1.si bir stüdyo kurup üretmek ve üretmek isteyenlere bir kapı olmak. 2.si Da Poet ile bir düet. Bundan sonraki hayatımda neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Bana desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkürler.”

KTY’NİN GEÇMİŞİN YÜKÜ KLİBİNE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bolulu Rap Sanatçısı KTY’’nin Geçmişin Yükü isimli klibine ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz
https://www.youtube.com/watch?v=mlliUfMGaG0

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • Hasan usta19 Eylül 2020 - 20:49
    Küçük Bolu'nun büyük hayali olan kardeşimize başarılar hayallerinin peşinden git böyle devam et
BU HABER KADINLARA
YARARINDAN ÇOK ZARARI VAR!
EKMEĞE REKOR ZAM!
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ
SGK'LI ÇALIŞANLARA MÜJDE! AŞI SIRASI ONLARDA
VEFAT EDENLER 15 HAZİRAN 2021
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!