"BOLU'DA AŞ KAYNAMAYAN EV KALMAYANA DEK ÇALIŞACAĞIZ"

"BOLU'DA AŞ KAYNAMAYAN EV KALMAYANA DEK ÇALIŞACAĞIZ"
31 Mayıs 2021

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından Bolu Belediye Başkan Yardımcılığına atanan Asuman Şentürk Tekin, ‘Bolu Meydan Gazetesine’ özel açıklamalarda bulundu.

Özel Haber: Ayşe TAVAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis üyesi İmar Komisyonu Başkanı ve Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Asuman Şentürk Tekin, başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü süreçten son gelişmelere kadar Bolu gündemini değerlendirdi. Tekin, “Bolu’nun geç kalınmış bir genel planlama olayı var. Biz bu treni kaçırmışız” diyerek şunları kaydetti, “ Ben yıllardır Bolu’da mimarlık yapıyorum. Mimar gözüyle şehrin imar planlamasını incelediğimde ne yazık ki geç kalınmış bir yapılanmayla karşı karşıyayız. Ancak biz ‘Bolumuzun imarını yeniden yapılandırarak  ‘modern şehir’ haline getireceğiz. Bolu Belediyesi olarak; kamu yararı amacı güderek şehrin imarını düzeltmeye çalışıyoruz. Geçmiş Belediyenin yarım bıraktığı projeler var. Sıfır plan yapmak çok kolay ancak yapılmış bir palanı tekrar düzeltmek çok zor. Şu an süreç yavaş ilerliyormuş gibi görünüyor ancak yarım kalan planları düzeltmek zaman alıyor.  Belediye olarak; planları kanuna uygun şekilde, vatandaşın hakkını gözeterek titizlikle sürdürüyoruz. Tek amacımız yeni bir imar planı yapma, ve yarım kalan planları düzeltmek.” ifadelerine yer verdi.

“YENİ PROJELER VAR”

Mecliste bu ay çıkacak yeni planlamalar yapıldığını söyleyen Tekin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 “Koronavirüsle beraber gündeme ‘müstakil yapılaşma’ geldi. Vatandaşların en büyük sıkıntısı ise imarda belirsizlik oldu. Biz bu belirsizliği ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.  Bir alan belirleniyor ve orası iki katlı bölge ilan ediliyor. Vatandaş oraya iki katlı villa yapıyor. Ardından o bölgeye çok katlı  binalar dikiliyor. Bu durumda halk mağdur ediliyor. Belediye olarak, vatandaşın mağduriyetini ortadan kaldırmak için planlı şekilde belirlediğimiz alanları bölge bölge ayırıyoruz. Burası üç katlı, burası iki katlı, burası ticari bölge şeklinde. Ve böylece; Bolumuzun daha planlı, estetik açıdan daha güzel bir yerleşim yeri haline gelmesi için çalışıyoruz. Küçük parkları küçük olmaktan kurtarıp daha  büyük parklar haline getiriyoruz. Aslında yürütülen projelerde sorun zaman  mefhumu değil, eski belediyeden tamamlanmamış ve kullanım açısından zarar gören yapıları revize ediyoruz. Bizim yönetimimiz değiştiğinde de bizim yaptığımız yapılar revize edilecek. şeklinde konuştu.

“BOLU BELEDİYESİ SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE YÖNETİLİYOR”

‘Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sosyal bir insan olduğunu göreve geldiği süreçten itibaren belediyenin  ‘sosyal belediyecilik’ anlayışıyla yönetilmeye başladığını  söyleyen Tekin, “Bolu Belediyesi vatandaşların sesine ses olan, onların ekonomik ve sosyal sorunlarına çözüm getiren bir belediye. Başkan Özcan, vatandaşların çektiği sıkıntıları gidermek için, sabah akşam demeden  çalışıyor. Ben ve ekip arkadaşlarım elimizden geldiğince vatandaşın sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz. Vatandaş belediyeye gelip derdini anlattığında bir çok konuda  yardımcı oluyoruz. Eğer yapamayacağımız bir durum söz konusu olduğunda nezaket sınırları içinde hayır demesini biliyoruz. Hayır demenin bile bir üslubu vardır. Vatandaştan gelen talepleri belediye olarak ve şahsım olarak hep dikkate alıyoruz. Belirli konularda açığımız olduğu elbette oluyor. Vatandaş belediyeye gelip eksiğimizi bize söylediğinde onları dikkate alıp eksik olan noktaları düzeltmeye çalışıyoruz. Geçmiş belediye döneminde yaşanan sıkıntılar için gelen vatandaşlarımız oluyor. Geçmiş dönemin sıkıntılarını da düzeltmeye çalışıyoruz. Geniş çerçeveyle ‘sosyal belediyecilik’ anlayışını her anlamda yürütmeye çalışıyoruz.

İlimiz üniversite şehri öğrenciler belli şeylere aç. Başkanımızın bu konularda belirli girişimleri oldu. Öğrencilere yönelik konserler verildi. Covid-19 süreci olmasaydı daha fazla faaliyetlerimiz olacaktı. Ancak bu süreç girince bazılarını ertelemek zorunda kaldık. Vatandaşın yapılan bu faaliyetlere ilgisinden, ve gelip bize teşekkürleri iletmelerinden onların memnun ettiğimiz de görüyoruz. Geçmiş belediyeye göre bu konularda daha özverili çalışıyoruz” dedi.

“KENTTE HARİTALAR ÇIKARDIK TEKTEK YARDIMLARI ULAŞTIRIYORUZ”

Bolu’da aş kaynamayan ev kalmayana dek yardımlarını sürdüreceklerinin altını çizen Asuman Şentürk Tekin, Şehrimizde yatağa aç giren tek vatandaşın bile olmasına vicdanımız rahat değil. Başkanımız öncülüğünde Belediyenin yürüttüğü faaliyetler doğrultusunda yardımın hak edene gitmesi konusunda  haritalar çıkardık. Detaylara iniyoruz.

Gerçekten yardıma muhtaç yardıma ihtiyacı olan kişilerle birebir görüşüp yardımlarını ulaştırıyoruz. Bunu hak edene vermeye çalışıyoruz. ‘Yardımı hak eden vatandaş’ dememin sebebi şudur ‘Yardıma muhtaç insanlar ağzını açıp hiçbir şey söyleyemiyor. Bu çalışmalarda muhtarlarımızla birebir çalışma yürütüyoruz. Mahallede çektiği sıkıntıyı söyleyemeyen vatandaş var mı? Şayet varsa biz bunu bilmiyorsak yastığa başımızı rahat koyamayız. Bolu’da aş kaynamayan ev kalmayıncaya kadar da yardımlarımızı sürdüreceğiz” diye söyledi.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

2 yorum yapılmış

  • Göksel. 1 Haziran 2021 - 14:14
    Belediyede. Görevini. Yerine. Getiren. İki. Başkanımız. Var. Asuman. Şentürk. İsa. Özcan. Bolunun. Başkanı. Halkın. Başkanı. Bolu. Sizinle. Gurur. Duyuyor. Tanju. Başkanımız. Sözünü. Yerine. Getirsin
  • Bolulu1 Haziran 2021 - 23:14
    Yalanlarınızdan çok sıkıldık artik hiç birşey yaptığınız yok
BOLU MEYDAN GECE POSTASI 14 HAZİRAN 2021
ESKİ VE YENİ BAŞKANIN ALTYAPI ÇATIŞMASI
ARAÇ MOTORA ÇARPTI
O FORVETLE ANLAŞMA KAPIDA!
AŞI SERTİFİKASI DEVREYE GİRİYOR!
BOLU'DA HANGİ MARKET DAHA UCUZ?
2021 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI ORANI NE KADAR?
KOCA MÜJDEYİ VERDİ! BUGÜN BAŞLIYOR
KÜÇÜK ÇOCUĞA MOTORLA ÇARPTILAR
YÜNLÜOĞLU VE SOYGÜR AİLELERİNİN ACI GÜNÜ