AVUKAT YÜKSEL GÜLTEKİN

AVUKAT YÜKSEL GÜLTEKİN

Tüm yazıları

VEFA..

VEFA..
22 Ocak 2021

Çok zor bir proje nihayet tamamlandı.  Karadere kaynak sularını yakın bir zamanda nihayet içmeye başlayacağız.  Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese bir Bolulu olarak yürekten teşekkür ediyorum.

Bu proje aynı zamanda yerel ve genel yönetimin müştereken çalışmasının güzel bir örneği. Bu projenin hayata geçmesinde tam bir devlet adamlığı örneği gösteren ve yerel yönetimle diyalogu hep açık tutan Fatih METİN beye de ,seçildiği günden bu yana bu projeyi tamamlamak için gayret gösteren Tanju ÖZCAN beye de gönülden teşekkürler.

Fakat Allah ın bildiğini kuldan saklamanın, tüm Bolunun bildiği bir gerçeğin üzerinin karartmanın da bir anlamı yok. Bu proje hayalinden gerçekleşmesine,bir adamın eseri. O adamın ismi Alaaddin YILMAZ . Eski Bolu Belediye Başkanı. Tabiri caiz ise tırnakları ile kazıyarak karadere sularının Bolu ya kazandırılmasının mimarı.

Vicdan sahibi gözler yapılan açılış töreninde onu aradı, izan sahibi kulaklar törende onun sesini duymak istedi. Vefa denilen bir kavram var ise o açılış kurdelesini o kesmeliydi. Fakat maalesef törende yoktu. Eğer davet edilmedi ise büyük bir vefasızlık yapıldığı açık. Davet edildi de gelmediyse bilemem.

Ama esas büyük vefasızlık,dün evlat diyerek çevresinden ayrılmayan  gazeteci evlatlarından geldi. Hiçbir yerel gazete de bu vefasızlık dile getirilmedi. Tek istisna görevde olduğu süre boyunca kendisi ile kavgalı olan Bolu Havadis gazetesi sahibi Mehmet DEMİRCİ idi. Kendisine bir okuru olarak konu ile ilgili yazdığı yazısı için teşekkür ediyor,ayrıca gazeteci duyarlılığı için de tebrik ediyorum. İşte gazeteci objektif haber yapan ve yiğidin hakkını yiğide veren bir meslek erbabıdır. Kutlarım.

Alaaddin bunu hak etti diyen sesleri duyar gibiyim. Evet maalesef hayatının hiçbir bölümünde vefa kavramından nasibini almamış,görev yaptığı süre içersinde çalışma arkadaşlarına ve dostlarına vefanın kırıntısını göstermemiş. Alaaddin YILMAZ a yapılan bu vefasızlık belki de takdiri ilahidir bilmem.

Ama bildiğim şey vefa önemlidir. Bizim yaptığımız vefasızlık bir gün mutlaka bize de döner. Onun için vefalı olalım dostlar. Saygılarımla.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

1 yorum yapılmış

  • Av. Ömer YASA4 Mart 2021 - 20:25
    Değerli dostum, “yap iyilik, at denize; bâlik bilmezse Hâlik bilir” Alaaddin Beyi her zaman başı dik, alnı açık görmek kimseyi rahatsız etmemeli diye düşünüyorum. Ama gazetecilere hak etmediği yüz vermeler sonuçta böyle geri dönmeyince sonraki yöneticilere de ders olmalı!...
BOLUSPOR 5 OYUNCUYLA YOLLARINI AYIRDI
CHP GENÇLİK KOLARI BOLU İL BAŞKANI BELLİ OLDU
İKİNCİ EL ARABA ALACAKLAR DİKKAT!
SAĞLIK ÇALIŞANLARININ BEKLEDİĞİ O KARAR YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
NAKDİ ÜCRET DESTEK ÖDEMELERİ YARIN YATIRILACAK
FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI "YAZ DÖNEMİNDE 16 YAŞ ÜSTÜNÜ AŞILAYABİLİRİZ"
BAKAN SOYLU'DAN TAM KAPANMA AÇIKLAMASI
BOLU İÇİN ZİRAİ DON UYARISI!
BOLU VE DÜZCE 3. SIRADA!
PED SATIŞLARI YASAK MI?